Olejek Wenus

***

Znalazlam fantastyczny przepis na olejek do masazu piersi, ale zanim do niego przejde przypomne moja wczesniejsza notke poswiecona naturalnym olejkom:

Naturalne oleje roślinne w mojej kosmetyczce i kuchni

OLEJEK WENUS

olejek-piersi

Przepis, opis i zdjecia pochodza z Ziolowego Zakatku Klaudyny Hebdy

http://klaudynahebda.pl/

Inspiracją do powstania tego olejku był jeden z moich ulubionych olejków aromaterapeutycznych. Olejek destylowany z gałązek i kwiatów mirtu, o obezwładniającym świeżo-kadzidlanym zapachu miłości. To właśnie mirt, wraz z różą  jest symbolem bogini Wenus (bądź, jeśli wolicie – Afrodyty). Dlatego właśnie bogini często trzyma wieniec z róż i mirtu. Z tych składników robiono także przez wieki mikstury miłosne..Czy może być piękniejsze uzasadnienie wyboru olejku do masażu piersi?

Może!

Olejek mirtowy ma bardzo, bardzo ciekawe właściwości i – razem z olejkiem kadzidłowym – należy do mojej prywatnej czołówki. Tutaj skupimy się tylko na kwestii pielęgnacji biustu (warto wiedzieć, że olejek mirtowy jest olejkiem regulującym działanie tarczycy, ale o tym kiedyś i innym razem). Olej mirtowy bowiem, oprócz właściwości typowych: ściągających, aseptycznych i przeciwzapalnych, ma bardzo mocne działanie antyoksydacyjne, świetnie wspomaga przepływ limfy, a masując piersi możemy też delikatnie rozmasować węzły chłonne (jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich oczywiście).  Razem z olejkiem kadzidłowym: słynnym również z właściwości antyoksydacyjnych, ale też ujędrniających, przeciwzmarszczkowych tworzą parę doskonałą.

Prawie doskonałą: dodajmy do tego trochę olejku pomarańczowego, idealnego dla cery dojrzałej i będziemy mieć zabójczy komplet.

Jak pachnie taki olejek?

Sensualnie, zmysłowo ale równocześnie świeżo: nie są to mocne, orientalne nuty, ale raczej subtelne, uwodzicielskie, trochę mistyczne.

olejek-wenus

Inne składniki oleju Wenus

Olejki mirtowy, kadzidłowy i pomarańczowy są generalnie dobrze tolerowane przez skórę, ale sztuka polega też na tym, aby je umiescić w odpowiednim towarzystwie. Bardzo proszę. Do tej mieszanki wybrałam:

  • olej ze słodkich migdałów: bardzo dobra baza do masażu, dobrze się wchłania i ma przyjemny poślizg. Idealny do skóry suchej.
  • olejek z nasion dzikiej róży: jeden z moich ukochanych olejków, bardzo cenny. Fantastycznie odżywia skórę, łagodzi podrażnienia, pomaga redukować blizny, zaczerwienienia i inne tego typu historie
  • olej jojoba (właściwie to wosk jojoba): oprócz tego, że pełni funkcję ochronną, to pozwala również utrzymać zapach na dłużej.

Oto przepis na olejek do masażu piersi. Zatwierdzony przez Wenus.

/na 100ml/

Składniki:

  • 60 ml oleju ze słodkich migdałów
  • 20 ml  olejku z nasion dzikiej róży
  • 20 ml olejku jojoba
  • 15 kropli olejku mirtowego (lub 15m jak lubicie, ja uwielbiam!)
  • 15 kropli olejku z kadzidłowca
  • 5 kropli olejku pomarańczowego
  • 1 ml witaminy E (do ustabilizowania oraz dodatkowe nawilżenie i antyoksydacja)

olejek-wenus-1-of-1

Przygotowanie:

Wszystko mieszamy.

Przechowujemy w szczelnym pojemniczku, najlepiej z ciemnego szkła. W chłodnym, ciemnym miejscu lub po prostu w szafce.

Jak używać?

Ja stosuję po kąpieli na osuszony biust. Po prostu rozcieram trochę olejku w dłoniach i masuję biust oraz delikatnie okolice pach. Nie znam się zbytnio na samych technikach masażu (więc będę wdzięczna, jeśli mi je podpowiecie!), osobiście stosuję coś podobnego do tej.

Ah, olejek przed użyciem należy wstrząsnąć, a potem porządnie zakręcić.

Można spokojnie używać 1-2 razy w tygodniu, chyba, że się uzależnicie.

Pamiętajcie, że olejki eteryczne mogą uczulać (te raczej nie, ale czasem ktoś słabo reaguje na pomarańczowy) więc można wcześniej zrobić sobie test skórny:)

Wiecej szczegolowych informacji w Ziolowym Zakatku:

Olejek Wenus: olejek do masażu piersi.

4 thoughts on “Olejek Wenus

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s