Tajemnica Kwiatu Passiflory

***

Postanowilam przeniesc watek passiflory do osobnej notki i tutaj go kontynuowac, ale zaczynajac od wczesniejszych zapiskow z notki 

Slonecznie burzliwe przemiany, 9 july 2015 i Passiflora

odkrylam dzisiaj w ogrodzie cudowny kwiat passiflory

DSCF5063

PASSIFLORA

https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99czennica

i okazuje sie, ze ta odmiana kwitnaca w naszym ogrodzie to dokladniej Passiflora Blekitna:

https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99czennica_b%C5%82%C4%99kitna

choc jakos nie przepadam za ta nazwa nadana tej pieknej roslinie przez katolickich misjonarzy, oznaczajaca doslownie meczennice – kwiat meki panskiej, albo kwiat pięciu ran.. choc nie tylko.. inne bardziej pozytywne nazwy to – niebieska korona, południowe piękno, kwiat dzikiej moreli, albo – kwiat Jezusa. Specyficzny epitet caerulea oznacza po prostu “Blue” i odnosi się do niebieskich włókien wieńcowych.. W jezyku natywnej ludnosci Guarani passiflower to – mburucuyá.. Nazwa angielska to miedzy innymi

PASSION FLOWER

Historia passiflory zwanej męczennicą

Tak wyjątkowa roślina zasługuje na wyjątkową historię. W XVIII wieku wśród bogactwa tropikalnej przyrody Ameryki Południowej jeden kwiat zwrócił szczególną uwagę hiszpańskich misjonarzy. Nie przypominał niczego co widzieli wcześniej. Było w nim coś niezwykłego. Przywieziono go do Rzymu i wówczas mnich Giacomo Bosio dopatrzył się w nim symboli religijnych, związanych męką i cierpieniem Chrystusa.

Postrzępiony przykoronek uznał za kopię korony cierniowej, trójdzielne znamię słupka przypominało mu trzy gwoździe, pylniki zaś – młoty, którymi przybijano ręce i nogi do krzyża. I dalej – wąsy czepne rośliny to bicze, którymi rzymscy oprawcy chłostali Chrystusa, błękit i biel kwiatów symbolizuje niebo, płatki i działki reprezentują 10 apostołów (bez Judasza i Piotra), liście przypominają ręce wrogów i ostrze włóczni, którą przebito bok ukrzyżowanego Chrystusa. Zalążnia zaś i dno kwiatowe miały być odbiciem świętego Graala.

Dodatkowo wokół rośliny zaczęły powstawać niezliczone legendy, między innymi. ta, że męczennica wyrosła z łez Chrystusa, wiszącego na krzyżu. Tak przekonująca wówczas symbolika w pełni uzasadniała łacińską nazwę Passiflora pochodzącą od słów passio – cierpienie i flos – kwiat. Stąd też i polska nazwa – męczennica.

Nawracając Indian na wiarę chrześcijańską, misjonarze chętnie sięgali po passiflorę, tłumacząc zawarte w niej symbole…

http://www.zielonyogrodek.pl/meczennica-passiflora-kwiat-pelen-wielkanocnych-symboli

co ciekawe pojedynczy kwiat passiflory kwitnie ponoc tylko przez jeden dzien, po czym zaczyna sie zamykac i rozpoczyna proces wewnetrznego przeistaczania w owoc.. choc ogolne kwitnienie rosliny utrzymuje sie przez cale lato..

Owocem passiflory jest marakuja. Oryginalna nazwa pochodzi wprost od indiańskiego słowa maraú-ya: „marahu” znaczy „owoc”..

10 july 2015

dzisiaj prawdziwy powrot lata, ale takiego, ze wprost sielanka.. spedzilam kilka dobrych godzin w ogrodzie.. zwlaszcza z passiflora.. i okazuje sie, ze kwiat utrzymuje sie w najlepsze mimo iz uplynelo juz 24 godzin..

DSCF5427

no chyba, ze to inna odmiana, ale nie wydaje mi sie.. wyglada jak typowa passiflora blekitna.. poczulam tylko, aby nie nazywac jej wiecej w ten sposob i zmienic jej nazwe.. przyszly do mnie dwa okreslenia.. akurat w czasie kiedy w poblizu mnie pojawil sie przepiekny motyl i rozpoczal swoj cudowny taniec.. od czasu do czasu na mojej glowie przysiadajac.. 

https://gajagarden.wordpress.com/2015/07/09/slonecznie-burzliwe-przemiany-9-july-2015/

a pierwsza z nazw, ktora do mnie przyszla to miraflores.. po prostu sama sie pojawila w mojej glowie.. sprawdzilam i okazuje sie, ze to miejsce w Peru (Miraflores District, Lima).. a ponadto przypomnialam sobie, ze chyba spotkalam sie juz z ta nazwa niedawno w materialach Lisy Renee i faktycznie, choc co ciekawe nazwa ta jest zwiazana z Military Grey Alien Technology i tu wszystko staje sie jeszcze bardziej dla mnie ciekawe przez wzglad na dzisiejszy sen, po prostu od dawna nie snily mi sie szaraki, a wlasnie minionej nocy tak i bardzo dziwny byl to sen. ale o nim pozniej na Livii Space… a tymczasem fragment z ascension glossary:

Military Grey Alien Technology has been artificially written into the various reversal field grid networks, as well as have manifested independent harm from their technologies of military weapons, genetic experiments, timeline programs, Holographic Inserts and astral mirages, human abductions, tagging/tracking and Astral Plane manipulation. A massive 5D base and 3D timefield connector point was in Lima, Peru, on the coast in the county of Mira Flores. Mira Flores is Spanish for “Looking at the Flowers”. The flowers they were looking at, in this case, is the living lotus flower of a Christed, pure Diamond Heart complex. This Alien Machinery is used to create Anubian Black Hearts which are a part of Metatronic Reversal current that is designed to shatter the Permanent Seed Atom of the Crystal Heart and manifest dark flowering in the planet and humanity. This base was planning more aggressive technology usage with the upcoming electrical peak, and simultaneous 5D dimensional frequency activation coming into this 3D reality in May from the Machu Picchu 5D Vortex and its intersections with the 7D Phantom System Parallels. (This has been recently called a “Pleiadian Activation”, this is not an organic Pleiadian activation, needless to say.)

http://ascensionglossary.com/index.php/Military_Grey_Alien_Technology

evening update

a jednak.. po zachodzie slonca kwiat zaczal sie zwijac do srodka.. i jesli tylko to prawda, ze pojedynczy kwiat kwitnie tylko przez jeden dzien.. to znaczy ze zaczal sie zamykac na dobre i rozpoczynac bardziej wewnetrzny proces tworzenia sie owocu.. niesamowite i szczerze mowiac az mnie ciarki przeszly… przede wszystkim jednak podziekowalam kwiatu za to ze moglam z nim spedzic jeden cudowny dzien.. zreszta czuje, ze dzieki niemu zaczelam odkrywac jakas bardzo niezwykla historie..

kropelka wody na pnaczu passiflory

7bff32f352bdb1d0e4856c17c802489c

by Lord V

cudenko.. niczym najpiekniejsza bizuteria..

11 july 2015

kwiat zamknal sie w sobie na dobre.. teraz przechodzi bardziej wewnetrzna gleboka przemiane.. niesamowitejak bardzo mnie poruszyl ten jedn kwiat..

sen, o ktorym wspomnialam wczoraj opisalam w komentarzu na livii space:

https://liviaspacedotcom.wordpress.com/2015/07/10/tajemnica-kwiatu-passiflory/comment-page-1/#comment-45712

Passion Flower

cdn

Advertisement

3 thoughts on “Tajemnica Kwiatu Passiflory

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s